Eggby - Istrum - Öglunda Hembygdsförening

Styrelsen anno 2017

Eggby

Morgan Johansson, Ordförande

Eggby Högvalla, 532 92 Axvall

Tel 631 37, Mobil 0733 163773

 Epost: morganjohansson@datapost.se

 

Therese Jonsson, Sekreterare

Eggby Skärvavägen 12, 532 92 Axvall

Tel. 073- 9848670

E-post: tirre.eggby@gmail.com

 

Ann Nilsson, Ledamot

Eggby Stakasjön, 532 92 Axvall

Tel 635 30

Epost: ann@stakasjon.se

 

Bengt Hornebrant,  Suppleant

Eggby Sandtorp, 532 92 Axvall

Tel 630 54

 

Morgan Johansson, Ordförande

Istrum

Marianne Bergman,  Kassör

Eggby Villa Haga, 532 92 Axvall

Tel 63 179

Epost: b.e.bergman@gmail.com

 

Bernt Jonsson, Ledamot

Istrums skola, 532 96 Skara

Tel 63 245, mobil 070-4819758

Epost: berntj093@gmail.com

 

Åsa Augustsson, Ledamot

Istrum Stjälkholmen  532 96 Skara

Tel. 070 5575055

Epost: knegoffs@hotmail.com

 

Lotta Kvarndal, Suppleant

Istrum Kvarnholmen, 532 96 Skara

Tel 63553

Epost: lottakvarndal@gmail.com

 

Christina Marmolin, vice ordförande

Öglunda

Christina Marmolin, Vice ordförande

Öglunda Hasselstigen 10, 532 92 Axvall

Tel 63539

E-post: christina.marmolin@skara.se

 

Stig Karlsson, Ledamot

Biskop Turgots gata 7, 532 31 Skara

Tel 21707 mobil 073-0570501

Epost: stig39@datapost.se

 

Marie-Christine Persson, Ledamot

Öglunda Nyhem, 532 92Axvall

Tel 63344, mobil 0730-464006

Epost: marie-christine@skara.net

 

Gunilla Ekholm, Suppleant

Öglunda Nilshem 1, 532 92 Axvall

Tel 070-6755488

Epost: guekfr@hotmail.com

 

Revisorer: Emelie Jonsson och Karl Versland.  Ersättare: Kjell Hideström

 

Valberedning: Ebon Lundgren och Ulla Andersson

 

Webmasters: Marie-Christine Persson och Magnus Persson